Dernek Faaliyetleri

Derneğimizi kurduktan sonra sistemli bir çalışma yaptık. İstanbulda ikamet eden Pendikten, Çekmeköy'den Çerkezköy'e kadar bütün hemşerilerimizin 620 kişinin telefon numaralarını, ne iş yaptıklarını, nerede oturduklarını, kan gruplarına kadar tek tek tespit ettik ve bilgisayar ortamına kayıt ettik.Teknolojik imkanlarda faydalanmayı bildik ve SMS sistemini başlattık. Bütün hemşerilerimize, düğün,sünnet,cenaze, hastalık yada acil durumlarda mesaj gönderdik.

Ramazan ayında Dernek yöneticilerimiz kendi ceplerinde vermek kaydı ile 25 tane yardım paketi hazırladık ve yardıma muhtaç gördüğümüz köylülerimize ulaştırdık
Kasabaya gönderilen birkaç cenaze için 1000 er TL yardım yaptık
Yine kasabamıza 2500 TL ye Cenazelerde ve mevlit merasimlerinde kullanılması için çadır aldık

2011 Haziran ayında kalabalık bir katılımla ilk defa köylülerimiz ile bir araya gelerek toplu halde piknik yaptık. Dernek adına yaptırdığımız, duvar saati, kalem, anahtarlık, şapka ve çeşitli hediyeler dağıttık.Geleneksel yarışmalar düzenledik birincilere ödüller verdik.

İlk defa ve Geleneksel hale getireceğimiz Dernek ağalığını başlattık. 2011 yılının dernek ağası açık artırma ile 3250 TL ye Veli PALTA oldu.

2012 Yılının ilk ayında 10 Ocak 2012 tarihinde dernek binamızın tapusunu aldık.