Dernekten Haberler

İstanbul’da faaliyet gösteren tümKahramanmaraş İl, İlçe, Belde ve Köy Derneklerinin işbirliği ile düzenlenen, 02-24Haziran-2012 tarihleri arasında devam edecek olan “Kahramanmaraş Derneklerarası FutbolTurnuvası 2012” görkemli bir açılış ile başladı.

Bahçelievler Belediyesi’nin ev sahipliğinde, ALPEDO’nun sponsorluğunda düzenlenen ve Bahçelievler MuhsinYAZICIOĞLU Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen turnuva açılışına; TBMM Başkanvekili Prof.Dr. Mehmet SAĞLAM, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir ÜNAL, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Sevde BAYAZIT KAÇAR ve Yıldırım Mehmet RAMAZANOĞLU, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut DEDEOĞLU Adalet Bakan Yrd. Veysi KAYNAK, Edebiyatçı-Yazar Kenan SEYİTHANOĞLU, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman DEVELİOĞLU, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan ÇOLAKKADI, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcıları Servet SARIÇİÇEK ve Cahit GÖK, MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Ahmet TURGUT, Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA, Bahçelievler Belediye Başkan Yrd. Mevlüt UYAN, Sultangazi Belediye Başkan Yrd. Halil SAYIN, FİFA Kokartlı Eski Hakem Selçuk DERELİ, İstanbul Ülkü Ocakları Eski Başkanı Erdem KARAKOÇ, Kahramanmaraşspor Başkan Yrd. Ufuk BİLGETEKİN, Kahramanmaraşspor Sportif Direktörü İlter KASAP, Eski Milli Futbolcu SaffetSANCAKLI, Türkiye Gazetesi Spor Yazarı Hasan SARIÇİÇEK, ALPEDO Yön. Kur.Başkanı Sami KERVANCIOĞLU, ELBİ Tekstil Yön. Kur. Başkanı Sadettin BUĞDAY başta olmak üzere spor, sanat ve siyaset dünyasından önemli isimlerin yanı sıra birçok Kahramanmaraşlı Sivil Toplum Kuruluşunun katılımı ile gerçekleştirildi.

Tertip Komite Başkanlığını MARAŞDER Yönetim Kurulu Üyesi Gürsel DEMİR, Başkan Yardımcılığını Afşinder İcra Kurulu Üyesi Gökalp GEDİKBAŞI, Genel Sekreterliğini Büyüktatlı Dernek Başkan Yardımcısı Zeki BAHÇE’nin yaptığı ve MARAŞDER, AFŞİNDER, ANDIRINDER, GÖKSUNDER, PAZARCIKDER, TÜRKOĞLUDER, ÇAĞLAYANFIRNIZ DERNEĞİ, BERÇENEK MAHSUN-İ ŞERİF DERNEĞİ, BÜYÜKTATLI DERNEĞİ, ALKAYAOĞLU DERNEĞİ, ÇARDAK KAFKAS ÇEÇEN DERNEKLERİNİN birlikte organize ettiği turnuvanın sunuculuğunu AKSU TV Spor Müdürü Mustafa AYKIR yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını Tertip Komitesi adına Başkan Gürsel DEMİR yaptı. Turnuvaya ev sahipliği yapan Bahçelievler Belediye Başkanı Osman DEVELİOĞLU’ nun misafirlere hitaben yapmış olduğu “Hoş geldiniz” konuşması ile birlikte turnuvaya katılan tüm derneklerin başkanları sahaya çağrılarak seyircileri selamladı. Kahramanmaraşlı Dernekler adına konuşma yapmak üzere MARAŞDER Genel Başkanı Şaban KURT kürsüye gelerek, programa iştirak eden tüm derneklere, kendilerini en güzel şekilde ağırlayan Bahçelievler Belediye Başkanlığına ve yoğun programlarına rağmen davete icabet eden tüm konuklara ayrı ayrı teşekkür etti.

Oldukça samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleştirilen organizasyonda konuklara arkasında kendi isimlerinin yazılmış olduğu 46 sırt numaralı Kahramanmaraşspor forması hediye edildi. Hediyelerini Tertip Komitesi ve Dernek Başkanlarının elinden alan protokol üyeleri yapmış oldukları konuşmalarda; İstanbul’da bulunan Kahramanmaraş Derneklerinin böylesine olumlu bir organizasyon gerçekleştirmelerinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, sporun güzel ve birleştirici unsurlarına vurgu yaptılar ve bu tür olumlu organizasyonlarda kendilerine düşen her türlü katkıyı sağlayacaklarını ifade ettiler.

Özel olarak yaptırılan Kahramanmaraşspor forması, BaşbakanRecep Tayyip ERDOĞAN’a ve MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’ye takdim edilmek üzere AK Parti Grup Başkanvekili Mahir ÜNAL ve MHP Milletvekili Mesut DEDEOĞLU’na sunuldu.

Kahramanmaraş Akparti Milletvekli Yıldırım RAMAZANOĞLU'nun ormasını Büyüktatlı Kasabası Dernek Başkanı Ali KARA taktim etti.

Milletvekilleri, turnuvanın sponsorluğunu üstlenen ALPEDO firması tarafından sahaya getirilen Kahramanmaraş Dondurmasını satırla keserek seyircilere ikram ettiler.

Günün sürprizi ise, Osman DEVELİOĞLU ve Selçuk DERELİ’nin doğum günü pastasının başlama vuruşundan önce orta sahaya gelmesi ile yaşandı. Osman DEVELİOĞLU ve Selçuk DERELİ beraber kestikleri pastayı futbolculara ikram ettiler.

FİFA Kokartlı eski Hakem ve aynı zamanda hemşehrimiz olan Selçuk DERELİ’nin düdüğünün ardından, MARAŞDER ile AFŞİNDER arasında oynananacak turnuvanın açılış maçının başlama vuruşunu TBMM Başkanvekili Mehmet SAĞLAM yaptı ve 24 günsürecek olan, 2 grup halindeki turnuva başladı.

futbol 1
futbol 2
futbol 3
futbol 5
futbol 8
futbol 9
futbol 10
ali ka
devlet b