Dernekten Haberler

İstanbul’da faaliyet gösteren Kahramanmaraş il, ilçe, belde ve köy dernekleri Fatih Ali Emiri Kültür Merkezinde düzenlediğimiz bir organizasyon ile Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yılını kutladık. Programa, yazar Vehbi Vakasoğlu, Türk Halk Müziğisanatçısı Hilmi Şahballı da katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıylabaşlayan programda dernek başkanları kendilerini tanıtarak kısa birer konuşma yaptı. Programda yönetmen Yücel Çakmaklı'nın yönettiği, Birinci DünyaSavaşı’nda Maraş şehrini işgal eden Fırınsızlara karşı isyanı başlatan Sütçü İmam’ın hayatının anlatıldığı ‘Sahibini Arayan Madalya’ adlı filmden kısa bir bölüm izlendi.

Film gösteriminin ardından konuşan yazar VehbiVakkasoğlu, “Değerli hemşerilerim biraz önce dernek başkanlarımız bir arayagelip sahnede saf tuttular. Birlik ve beraberliklerini gösterdiler. Mesele bitmiştir. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın, devam ettirsin. Avrupa Birliğine gireceğiz. Tabii girelim ama değerlerimizi koruyup girelim. Af edelim ama intikam peşinde olmayalım. Bu hatıralar kafamızın bir kenarında kalsın,yoksa biz girdiğimiz oraya benzeriz. Gittiğimiz gibi kalmadıktan sonra bu yüreği oraya taşıyalım da belki orda yürek sahibi olanlar çıkacaktır.Dolaysıyla bu toplantı sadece Kahramanmaraş’ı temsil eden bir toplantı değil.Artık bütün ayrı gayrımızı bir kenara koymanın zamanıdır. Dostça kucaklaşmalıyız” diye konuştu.
Program şiir, tiyatro gösterisi ve müzik dinletisi ile son buldu

alikar
kurt2
vehb
şahballı